Wielki przywódca naszych czasów

Władimir Putin jest postacią znaną obecnie na całym świecie i niezwykle kontrowersyjną. Pełni on bowiem rolę przywódcy bardzo autorytarnego i pilnuje, aby w Rosji nic nie uległo przypadkiem zmianie. Historia Putina i jego rodzina silnie związana jest bowiem z Rosją socjalistyczną i jest on wielkim propagatorem silnej i wielkiej Rosji jako mocarstwa.

Władimir Putin urodził się w 1952 roku. Był on drugim dzieckiem swoich rodziców. Ich pierwszy syn zmarł, najprawdopodobniej z powodu niedożywienia. Rodzice starali się więc Władimirowi zapewnić dzieciństwo jak najlepsze i jak najbardziej bogate. Podobno to Putin był jedynym dzieckiem, które posiadało w szkole zegarek. Jego dziadek, jako młody człowiek pełnił rolę szefa kuchni zarówno u Lenina, jak i u Stalina. Rodzina była silnie związana z partią i z państwem w tym kształcie.

Putin jako młody człowiek rozpoczął studia prawnicze. Ukończył je z bardzo dobrymi wynikami. Następnie, rozpoczął on pracę w KGB. Okazuje się, iż pełnił on rolę dyplomaty przez kilka lat na terytorium NRD. Powszechnie wiadomo jednak, iż działał on w tajnych służbach i był rosyjskim szpiegiem na terytorium Niemiec. Został dostrzeżony przez rosyjskich szpiegów już kilka lat wcześniej. Docenili oni jego zdolności i wysłano go do specjalnej rosyjskiej szkoły dla szpiegów. Tam właśnie Putin nabył wielu cennych umiejętności, które wykorzystał w swoim późniejszym życiu.

Putin był osobą pragnącą władzy i chciał on wpływać na rosyjską politykę. Dlatego też znajdował się zawsze blisko najwyższych szczeblem działaczy partyjnych. Udało mu się zdobyć ich zaufanie. Dzięki temu, Putin pełnił ważną rolę już w trakcie rządów Borysa Jelcyna, którego był także prawą ręką. Po śmierci Jelcyna, już w 1999 roku objął stanowisko premiera. Od tej pory nieprzerwanie, pełnił on rolę premiera oraz prezydenta państwa na zmianę. Obecnie pełni rolę prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jest on praktycznie jednostką, która decyduje o wszystkim, co dzieje się w państwie.

Wiele mówi się o ogromnym majątku Putina. Z jego zeznać wynika, iż otrzymuje on 5,8 mld rubli samej pensji rocznie. Przyznaje się on do jakiegoś majątku, jednakże wiele źródeł twierdzi, iż Putin posiada znacznie więcej, niż na to wskazuje. Krążą powszechne legendy na temat tego, ile posiada on samochodów, luksusowych samolotów i pałaców. Powstał nawet film dokumentalny obrazujący bogactwo Putina i jego rodziny. Niektórzy szacują, że jego majątek wart jest ponad dwieście miliardów dolarów i jest on człowiekiem bogatszym nawet niż Bill Gates. Rosjanie wierzą jednak swojemu prezydentowi i nie przyjmują oni do wiadomości, iż Putin może posiadać taki majątek, podczas gdy wielu z nich ma problem, aby związać koniec z końcem.

Putin przez wiele lat żonaty był z Ludmiłą, z którą jednak rozwiódł się on kilka lat temu. Rosjanie szybko wybaczyli mu jednak tę wpadkę i jego związek z bardzo młodą baletnicą, dla której zostawił on swoją wieloletnią małżonkę. Niewiele mówi się o córce Putina, która najprawdopodobniej nie mieszka w ogóle w Rosji. Putin dokłada wszelkich starań, aby nie była ona rozpoznawana i aby nie interesowały się nią żadne media. Wiele z nich donosi jednak, iż studiuje ona w państwach zachodnich i często w prasie pojawiają się jej zdjęcia i przecieki na temat jej osoby. Nigdy jednak Kreml nie potwierdził tych rewelacji.

Obecnie Putin jako głowa państwa znajduje się na cenzurowanym we wszystkich państwach demokratycznych. Ogromną rolę ma tutaj jego walka z Ukrainą, która walczy o swoją niepodległość. Nie jest więc on zapraszany na żadne uroczystości i mało który przywódca decyduje się na spotkanie z nim, w ramach działań dyplomatycznych. Zachodni świat bardzo długo próbował wpłynąć na podejmowane przez niego działania, jednakże nie spotkało się to z pozytywnym odzewem. Wiele krajów obawia się Putina, ponieważ powszechnie wiadomo, iż posiada on broń nuklearną w dużych ilościach i z pewnością nie zawahałby się jej użyć. Przez wielu Putin uznawany jest za zbrodniarza wojennego i dyktatora. Rosjanie są jednak bardzo specyficznym narodem, który wierzy swojemu przywódcy i nie dostrzega nic złego w jego działaniach. Nie przeszkadza im również bieda panująca w kraju, ponieważ kochają bardzo swojego przywódcę i uważają, że on zasługuje na wszystkie bogactwa, w jakich jest posiadaniu. Dla obywateli innych państw jest to niepojęte i nie potrafią się oni z tym pogodzić.

 

Filed under: kgb

Leave a Reply